Przebudowa ulicy Chłopskiej: ważna inwestycja miejska

Prace związane z przebudową 600-metrowego odcinka ulicy Chłopskiej mają potrwać osiem miesięcy. Umowę na realizację prac wartych powyżej 5 milionów złotych, miasto niedawno podpisało z firmą wykonawczą.

Decyzja o remoncie ulicy Chłopskiej była na ustach mieszkańców od dłuższego czasu. Informacja o planach inwestycyjnych została oficjalnie ogłoszona na początku tego roku, kiedy miasto uzyskało pozytywną decyzję w sprawie dofinansowania. Dzięki temu, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, miasto otrzymało 3,6 miliona złotych na realizację projektu, a teraz zawarto umowę z wykonawcą prac remontowych.

Zakres prac obejmować będzie obszar w pobliżu Areny Zabrze, Miejskiego Ogrodu Botanicznego oraz kortów tenisowych. Jak poinformował magistrat w Zabrzu, przebudowany zostanie fragment drogi mający około 600 metrów – od ulicy Piłsudskiego do ulicy Żeromskiego. W ramach prac powstanie również nowe oświetlenie drogowe oraz zostanie wybudowana i zmodernizowana kanalizacja deszczowa i kanał technologiczny.

Warto dodać, że firma Drogopol z Katowic, wybrany wykonawca prac, zapewnia, że po upływie ośmiu miesięcy mieszkańcy będą mogli korzystać z odnowionego odcinka ulicy Chłopskiej.

Dodaj komentarz