51-latek znęcający się nad matką zatrzymany przez policję

Była niemiłosierna historia 51-letniego mężczyzny, który prześladował swoją 77-letnią matkę, skończyła się w rękach funkcjonariuszy piątego komisariatu. Prokuratura podjęła decyzję o umieszczeniu podejrzanego pod policyjnym dozorem. Dodatkowo, mężczyźnie wprowadzono zakaz kontaktowania i zbliżania się do ofiary. Gdyby został uznany winnym zarzutów, grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Policja wkroczyła po tym, jak staruszka odważyła się zgłosić sytuację. Śledztwo wykazało, że 51-latek regularnie wszczynał awantury ze swoją matką, będąc pod wpływem alkoholu. Ta smutna sytuacja trwała nieprzerwanie przez ostatnie pięć lat. W wyniku tych sporów dochodziło do aktów fizycznej i psychicznej przemocy. Policjanci z zabrzańskiego piątego komisariatu zajęli się gromadzeniem dowodów w tej sprawie.

Podejrzany został postawiony przed zarzutem psychicznego i fizycznego znęcania się. Decyzją prokuratury, postanowiono objąć go policyjnym dozorem. W czasie trwania procesu będzie zobowiązany do regularnego stawiania się w jednostce policji. Na mężczyznę nałożono również zakaz zbliżania się do ofiary i nakaz opuszczenia mieszkania. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu wyrok do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz