Nurkowanie bez granic: kolejna odsłona Festiwalu Nurkowego "Wynurzenie"

Poprzedni weekend w naszym mieście upłynął pod znakiem drugiej edycji Festiwalu Nurkowego „Wynurzenie”. To wyjątkowe wydarzenie, przenoszące uczestników w nieznane głębiny podwodnej pasji, jest organizowane przez Śląskie Stowarzyszenie Płetwonurków Niepełnosprawnych. W tym roku miejscem festiwalowych atrakcji były dwa obiekty: Zabrzański Kompleks Rekreacji Aquarius oraz Strefa Carnall, będąca częścią kompleksu Sztolnia Królowa Luiza.

Festiwal kierowany był do szerokiego grona odbiorców – zarówno tych, którzy już zanurkowali w ten sport, jak instruktorzy, nurkowie czy pasjonaci, jak i tych, którzy dotąd nie mieli z nim styczności. Organizatorzy przygotowali bogaty program, uwzględniający różne formy przekazu: od prelekcji, filmów i paneli dyskusyjnych, poprzez wystawy i koncerty, aż po ćwiczenia na basenie.

Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków, jako główny organizator wydarzenia, od dwóch dekad prowadzi na basenie Zabrzańskiego Kompleksu Rekreacyjnego specjalistyczne zajęcia. Podczas nich, osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów i asystentów, uczą się pływać i nurkować.

Organizatorzy Festiwalu „Wynurzenie” podkreślają, że ich misją jest pokazać, że nurkowanie to nie tylko sport. Głównym celem festiwalu jest podzielenie się doświadczeniami z szerokim gronem odbiorców oraz udowodnienie, że woda to środowisko sprzyjające aktywizacji osób o różnym poziomie sprawności i pokonywaniu własnych barier.

Nie można także zapomnieć o aspekcie rehabilitacyjnym nurkowania, które może się przyczynić do radzenia sobie z emocjami, uczyć komunikacji i precyzji oraz pomagać w budowaniu wartościowych relacji społecznych – dodają organizatorzy wydarzenia.

Dodaj komentarz