Bezmyślność kierowcy z Katowic skutkuje utratą prawa jazdy i urazem seniora

56-letni kierowca z Katowic musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy po tym, jak potrącił 80-letniego pieszego na przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizację świetlną. Nieszczęsny staruszek, który prowadził rower przez pasy, z powodu odniesionych obrażeń został przewieziony do szpitala.

To niefortunne zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej, tuż przed 16:00 w Kobiórze. Jak wynika z początkowych ustaleń funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego, sprawca wypadku jechał fiatem i uderzył w staruszka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Test na obecność alkoholu w organizmie kierującego okazał się negatywny – mężczyzna był trzeźwy. Poszkodowany w nieszczęśliwym incydencie 80-latek, mieszkaniec Tychów, ze złamaniami ciała został przekazany pod opiekę medyczną – takie informacje przekazała policja.

Zgromadzone dowody mają teraz pomóc stróżom prawa w dokładnym ustaleniu przebiegu oraz przyczyn tego zdarzenia. Policjanci, którzy interweniowali na miejscu wypadku, postanowili zatrzymać prawo jazdy 56-letniego mężczyzny. Decyzję o jego dalszym losie podejmie sąd – dodają funkcjonariusze.

Policja skierowała również apel do wszystkich kierowców, wzywając do ostrożności i zwracania szczególnej uwagi na drogowe znaki oraz sygnalizację świetlną, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych.