Termin odwiedzin w Zabrzańskim Ogrodzie Botanicznym dobiega końca

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, będący jednym z najstarszych tego typu miejsc na terenie Polski, wpisuje się w centrum miejskiej tkanki. Ze względu na swoje centralne położenie zapewnia doskonałe warunki dla spacerowiczów. Za niewielką opłatę, zwiedzający mają możliwość podziwiania unikalnej krajowej kolekcji roślinności, a także rzadko spotykanych okazów przywiezionych z różnych stron globu. Niestety, dla tych, którzy chcieliby skorzystać z tej okazji jeszcze w tym roku, dni są już policzone. Już koniec października oznacza bowiem zamknięcie ogrodu na zimowy odpoczynek.

Jesienne barwy zdobią drzewa i krzewy rozlokowane w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. Czerwień i żółć przeplatają się ze sporą jeszcze ilością zieleni. Osoby pragnące wybrać się na spacer po tym barwnym zakątku powinny jednak śpieszyć się, gdyż niebawem zostanie on zamknięty na zimowy okres. Do 31 października ogród pozostaje otwarty codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Opłata wejściowa wynosi 2 złote. Natomiast dzieci, uczniowie, osoby z niepełnosprawnością oraz emeryci i renciści mogą liczyć na zniżkę – dla nich bilety kosztują jedynie 1 złoty. Dodatkowo, dostępne są również bilety rodzinne i okresowe.

Pracownicy ogrodu przypominają, że mając na uwadze dobro roślin, wprowadzenie na teren psów (bez względu na ich rozmiar) jest zabronione. Dodatkowo, ze względów bezpieczeństwa, zakazane jest poruszanie się po ogrodzie rowerem czy hulajnogą.