Akcja społeczna w Zabrzu: Posadzono 70 drzew na 70-lecie spółki Zarządu Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwa Budownictwa Społecznego!

Aby uczcić siedemdziesiątą rocznicę istnienia spółki Zarządu Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwa Budownictwa Społecznego, zabrzańska firma podjęła inicjatywę posadzenia siedemdziesięciu drzew. Pierwsze z nich zostało zasadzone w dniu wczorajszym, na terenie otaczającym najświeższą inwestycję spółki – pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny zlokalizowany przy ulicy Żeromskiego.

W ramach akcji „70 drzew na 70-lecie TBS” na zielonym skwerze otaczającym wspomniany blok przy Żeromskiego, swoje nowe miejsce zamieszkania znalazły takie gatunki jak buk, dąb, jarząb oraz klon. Początek akcji upamiętniła prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik i prezes ZBM-TBS Renata Lemańska, które wspólnie zasadziły pierwsze z drzew. Pracownicy spółki również aktywnie zaangażowali się w realizację tej ekologicznej inicjatywy.

Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, z uznaniem odniosła się do tej akcji, podkreślając jej znaczenie dla całego społeczeństwa. Drzewa, według niej, to nie tylko korzyść dla mieszkańców konkretnej nieruchomości, ale dla wszystkich mieszkańców miasta. Jest to dowód na długofalowe i odpowiedzialne podejście do otaczającego nas środowiska.

Drzewa w kontekście miejskim mają ogromne znaczenie. Produkują tlen, absorbują dwutlenek węgla i działają oczyszczająco na powietrze, usuwając szkodliwe pyły i trujące substancje powstające podczas spalania paliw kopalnych. Mają one wpływ na obniżenie temperatury, dostarczają schronienie dla fauny miejskiej oraz korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. Wszystko to sprawia, że sadzenie drzew jest kluczowym elementem ochrony środowiska naturalnego oraz poprawy jakości życia.

Dodaj komentarz