Planetarium Śląskie bierze udział w międzynarodowym wydarzeniu NASA

Planetarium Śląskie zdecydowało się wziąć udział w globalnej inicjatywie NASA – International Observe the Moon Night. W ten sposób, sobotnie popołudnie i wieczór stały się okazją do zorganizowania wielu atrakcji, takich jak obserwacja nieba, prezentacje oraz specjalny koncert muzyczny. Tę muzyczną atrakcję poprowadzi znany dziennikarz muzyczny – Piotr Metz.

21 października, w ramach NASA International Observe the Moon Night, na całej kuli ziemskiej odbywają się różnego rodzaju eventy dedykowane naszemu naturalnemu satelicie – Księżycowi. Do tych działań przyłączyło się również Planetarium Śląskie. Jak podaje Jarosław Juszkiewicz, rzecznik Planetarium, w sobotę w godzinach od 17:30 do 22:00, na tarasie obserwatorium astronomicznego placówki będzie można podziwiać Księżyc przez teleskop czy lunetę.

Przy zegarze słonecznym dla zwiedzających przygotowano prezentacje i wykłady związane z Księżycem oraz innymi naturalnymi satelitami w Układzie Słonecznym, a także programem Apollo. Wykłady odbędą się między godziną 18:00 a 22:00. Dodatkowo, dla najmłodszych zorganizowano specjalne warsztaty zatytułowane „Ale faza! Rzecz o Księżycu”.

Wśród atrakcji wieczoru można wymienić dwa seanse muzyczne „The Dark Side Of The Moon”, oparte na albumie grupy Pink Floyd i przygotowane przez Warner Music na 50-lecie jego wydania. Te muzyczne seanse pod gołym niebem, wzbogacone o kosmiczne animacje stworzone przez Planetarium Śląskie, poprowadzi dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

Noc Obserwacji Księżyca jest jednym z wielu tematycznych wydarzeń organizowanych przez Planetarium Śląskie, które przemianowano na Śląski Park Nauki w czerwcu poprzedniego roku. Po prawie czterech latach przerwy na rozbudowę i modernizację, placówka ta jest obecnie największym planetarium w Polsce, wyposażonym w ultranowoczesny, hybrydowy system projektorów.