Echa sportowego wydarzenia – 24-godzinny Piłkarski Turniej Niepodległości

W minionym roku, prawie 700 zawodników zebrało się na 24-godzinnym Piłkarskim Turnieju Niepodległości. W tym roku przewiduje się, że wydarzenie będzie jeszcze większe i bardziej ekscytujące.

Hala MOSiR w Zabrzu stanie się miejscem zaciętej rywalizacji między około 60 zespołami piłkarskimi, reprezentującymi różne grupy wiekowe, od 10 do 11 listopada. Co istotne, zapisy na to wydarzenie są nadal otwarte i potrwają do końca października.

Zaplanowana na czwartą edycję 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości rozpocznie się 10 listopada o godzinie 14:00 i potrwa do 17:00 dnia następnego na terenie MOSiR w Zabrzu. Zgłoszenia drużyn składających się z 12 graczy są przyjmowane do końca października w Akademii Górnika Zabrze.

Ta sportowa rywalizacja daje zarówno młodym, jak i starszym zawodnikom możliwość uczczenia szczególnej daty – 11 listopada – symbolem odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzięki turniejowi, uczestnicy mają okazję pielęgnować wartości patriotyczne oraz kulturę historyczną.

W zeszłorocznej edycji turnieju wzięło udział blisko 700 osób, reprezentujących ponad 50 drużyn. Zawodnicy rywalizowali przez pełne 24 godziny w meczach piłki nożnej oraz teqballa.

Rozwój 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości jest dostrzegalny zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy. Wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością, co potwierdzają zapowiedzi na ten rok – zgłoszeniu się łącznie aż 60 drużyn. Będą one rywalizować w dziewięciu kategoriach wiekowych (U-8, 9, 10, 12, 14, 18, seniorzy, oldboje, goście), w tym zgłosiły się 40 drużyn dziecięcych.

Program zawodów obejmuje również pokaz TEQBALLA, gdzie wystąpią polscy reprezentanci – medaliści tegorocznych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Po ceremonii wręczenia nagród odbędzie się koncert rockowego zespołu ze Słowacji – Milano. Przewidziano również dodatkowe atrakcje, takie jak dmuchańce, mobilne boisko czy możliwość oceny cech motorycznych.

Media partnerem wydarzenia jest Radio Piekary.

Dodaj komentarz