Zabrze błyszczy na 8. Forum Inteligentnego Rozwoju, zdobywając dwie prestiżowe nagrody

Zabrze miało okazję zaprezentować swoje osiągnięcia podczas 8. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju, które miało miejsce w Uniejowie w dniach od 19 do 20 października. To wydarzenie jest kongresem ukierunkowanym na przyszłość, którego pomysłodawcami są od 2016 roku jednostki i organizacje dążące do wprowadzania poprawek w swoich obszarach działania. Całość opiera się na wiedzy, kreatywności i innowacyjności. Głównym celem tej imprezy jest promocja innowacji jako narzędzia służącego do podnoszenia standardu życia.

Podczas tegorocznej edycji Forum zjawiło się ponad 450 przedstawicieli z różnych dziedzin – nauki, przemysłu, biznesu oraz administracji samorządowej. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele innowacyjnych firm, dyrektorzy i menedżerowie zajmujący się badań i rozwojem, liderzy nowoczesnych przedsięwzięć, naukowcy prowadzący badania, lokalni politycy angażujący się w rozwój swoich regionów oraz przedstawiciele administracji samorządowej, rządowej i organizacji skupionych na inteligentnym rozwoju w oparciu o wiedzę i innowacje. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w licznych spotkaniach, konferencjach, prelekcjach i sieciowych wydarzeniach towarzyszących, które odbywały się pod hasłem „Współpraca na rzecz rozwoju – w obliczu wyzwań jutra!”.

Podczas ceremonii podsumowującej Forum, Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik została uhonorowana Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii Kobieta Przyszłości, m.in. za jej aktywne kreowanie nowych trendów rozwoju miasta, zarządzanie projektami i jej wizję przyczyniającą się do poprawy standardu życia mieszkańców. Zabrze miało jeszcze jeden powód do dumy, gdyż Urząd Miejski w Zabrzu został nagrodzony w kategorii Samorząd przyjazny dla mieszkańca i inwestora. Nagroda ta została przyznana za realizację projektu o nazwie „Miasto Przestrzenią Rozwoju / City as a Space Maker”.

Dodaj komentarz