30-letni recydywista z Zabrza zatrzymany za rozboje

W Zabrzu doszło do zatrzymania mężczyzny w wieku 30 lat, który z użyciem pistoletu pneumatycznego dokonał dwóch rozbojów. Mężczyzna, który w przeszłości już notowany był za tego typu przestępstwa, został umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy.

Przestępstwa miały miejsce w ostatni weekend. Miejsca zbrodni to apteka oraz drogeria usytuowane przy ulicy 3 Maja. Sprawca najpierw pojawił się w aptece, gdzie groził personelowi pistoletem pneumatycznym i skradł tabletki przeciwbólowe oraz krem. Następnie, również uzbrojony, wszedł do drogerii i ukradł mydło oraz pastę do zębów.

Policja otrzymała zgłoszenie o rozbojach i ujęła mężczyznę po kilku minutach. Badania wykazały, że w momencie zatrzymania 30-latek był pod wpływem alkoholu – miał niemal 2 promile alkoholu we krwi. Jak ustalono, mężczyzna ten miał na swoim koncie wcześniejsze skazania za podobne czyny. Co więcej, kilka dni przed zdarzeniem opuścił on zakład karny.

Podejrzany usłyszał już zarzuty i na wniosek prokuratora sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Jak informuje Komenda Policji w Zabrzu, za rozboje grozi mu do 12 lat więzienia. Kolejna kara może być wyższa ze względu na recydywę.