Zmiany na horyzoncie: Górnik Zabrze może zmienić właściciela

Nie jest wykluczone, że w niedalekiej przyszłości Górnik Zabrze może zmienić swój status własności. Jak informuje WP Sportowe Fakty, kluby sportowe zwróciły uwagę poważnego inwestora. Mowa o Thomasie Hansli, biznesmenie, który ma znajomości z Lukasem Podolskim. Właściciel firmy Key Solutions już spotkał się na pierwszej rozmowie z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik.

Thomas Hansla podkreślił, że potencjalne przejęcie klubu to dla niego długoterminowy proces. — Trzeba iść krok po kroku, w moim przypadku to byłby projekt wieloletni. Ale jestem bardzo zainteresowany przejęciem klubu — podkreślił.

Wygląda na to, że wiatr zmian zaczyna powoli przechodzić przez Zabrze, a fani Górnika mogą doczekać się przejęcia klubu przez prywatnego inwestora. Wśród poważnych kandydatów pojawił się 52-letni Thomas Hansla, urodzony w Rudzie Śląskiej, ale od wielu lat rezydujący w Niemczech. Jego firma Key Solutions od dawna współpracuje z takimi gigantami jak Mercedes, Porsche, Volkswagen, Maserati i Volvo.

Biznesmen nie ukrywa, że jest zainteresowany kupnem Górnika. W rozmowie z WP Sportowe Fakty, Hansla podkreślił, że wprowadzenie zmian w klubie to długoterminowy projekt. — Chcę kupić Górnika. Myślę, że mam wystarczającą wiedzę, doświadczenie i kontakty. Oczywiście, tego nie da się zrobić od razu. Trzeba iść krok po kroku, w moim przypadku to byłby projekt wieloletni. Ale jestem bardzo zainteresowany przejęciem klubu — powiedział.

Hansla od dziecka jest fanem klubu z Zabrza, gdzie miłość do Górnika rozpoczęła się już w dzieciństwie, gdy ojciec zabrał go na mecz. Biznesmen przyznaje, że do chęci przejęcia zabrzan przekonał go Lukas Podolski.

Dodaj komentarz