Zabrzańska policja walczy z nadmierną prędkością na drogach

Głównym celem zabrzańskich stróżów prawa, zwłaszcza tych z ruchu drogowego, jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez prewencję wypadków. W tym celu, dzisiaj mają miejsce działania pod kryptonimem „Prędkość”, które polegają głównie na egzekwowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości przez kierujących. Priorytetem tych działań jest redukcja liczby wypadków, które są spowodowane przez kierowców jadących z nadmierną prędkością – jednym z najczęstszych powodów niebezpiecznych incydentów drogowych.

Choć wydaje się to oczywiste, wielu kierowców nadal ignoruje dopuszczalne limity prędkości. To zmusza funkcjonariuszy policji w Zabrzu do regularnego prowadzenia działań „Prędkość”. Nadmierna prędkość i nieodpowiednie dostosowanie jej do aktualnej sytuacji na drodze są głównymi przyczynami niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Uczestnicy tych incydentów często odnoszą poważne obrażenia, a czasami dochodzi nawet do ofiar śmiertelnych. Policjanci z zabrzańskich wydziałów ruchu drogowego próbują więc ograniczyć liczbę wypadków kierując dzisiaj działania „Prędkość”, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo na terenie miasta.

W ramach tych działań, stróże prawa monitorują prędkość zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Można ich spotkać nie tylko na najważniejszych trasach komunikacyjnych, ale także wszędzie tam, gdzie zgodnie ze statystykami dochodzi do nadmiernych przekroczeń prędkości i groźnych wypadków. Działania te mają na celu przede wszystkim prewencję, jednak kierowcy, którzy nie będą respektować obowiązujących ograniczeń prędkości, a zwłaszcza ci, którzy będą je rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawno-karnymi.

Dodaj komentarz