24-godzinna piłkarska celebracja Dnia Niepodległości

Piłkarska rywalizacja trwająca całą dobę rozpocznie się 10 listopada, w piątek. To już czwarta odsłona 24-Godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości. W tym wydarzeniu weźmie udział blisko 60 zespołów z różnych grup wiekowych. Sceną tego sportowego spektaklu będzie hala MOSiRu w Zabrzu. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 14:00 i potrwają one aż do soboty, 11 listopada, do godziny 17:00.

Ta sportowa impreza to nie tylko okazja do rywalizacji dla graczy w różnym wieku, ale również sposobność do uczczenia 11 listopada, dnia symbolicznego dla naszej ojczyzny – odzyskania niepodległości przez Polskę. Turniej jest doskonałym pretekstem do promowania wartości patriotycznych i upowszechniania wiedzy historycznej. W poprzedniej edycji zmagali się ze sobą reprezentanci ponad 50 drużyn, co stanowiło około 700 zawodników. Ich rywalizacja w ramach meczów piłki nożnej i teqballa trwała pełne 24 godziny.

Idea 24-godzinnego Piłkarskiego Turnieju Niepodległości zdobyła uznanie zarówno wśród młodszych, jak i starszych zawodników. Co roku obserwuje się rosnące zainteresowanie tym wydarzeniem, co potwierdza przysyłane zgłoszenia. Zawodnicy zmierzą się w 9 kategoriach wiekowych (U-8, 9, 10, 12, 14, 18, seniorzy, oldboje, goście), w tym 40 drużyn dziecięcych.

Dodatkowym punktem programu będzie pokaz TEQBALLA z udziałem polskich reprezentantów – medalistów tegorocznych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Po zakończeniu ceremonii odbędzie się koncert słowackiego zespołu rockowego – Milano. Organizatorzy przewidzieli także różne atrakcje dodatkowe jak dmuchane zamki czy mobilne boisko oraz możliwość oceny cech motorycznych uczestników.

Dodaj komentarz