Przedszkole nr 40 w Zabrzu włącza się do "Optymistycznego Przedszkola"

Kompleks edukacyjny nr 40, który jest częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Zabrzu, niedawno dołączył do grona placówek, które implementują ogólnopolski program „Optymistyczne Przedszkole”. Celem tego programu jest promowanie optymizmu i samooceny wśród dzieci, a także zapewnienie im umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach i rozwijania swoich zainteresowań i talentów.

Uroczystość przystąpienia do programu zgromadziła wiele osób. Wśród nich znaleźli się: Jan Pawluch, dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze; przedstawiciele Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu; Marek Żywiołek, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8; Mirella Nawrot, twórczyni Programu „Optymistyczne Przedszkole”; specjalnie zaproszeni goście; rodzice i oczywiście najważniejsi uczestnicy – przedszkolaki.

Zabrze jest miastem, które może się poszczycić największą liczbą przedszkoli posiadających certyfikat „Optymistyczne Przedszkole” w całej Polsce. Twórczynie programu, Irena Dzierzgowska i Mirela Nawrot, opracowały go na podstawie psychologicznych, pedagogicznych i filozoficznych aspektów pracy z dzieckiem. Chociaż program jest skierowany przede wszystkim do dzieci przedszkolnych, składa się on z elementów, które odnoszą się do trzech kluczowych grup: dzieci, ich rodziców oraz personelu przedszkola, co sprawia, że jest on znacznie bardziej uniwersalny.