30-letnia kobieta złamała sześć sądowych zakazów kierowania pojazdami w Zabrzu

W Zabrzu, na ulicy Chojnickiego, po godzinie 8:00 we wtorek, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego lokalnej komendy policji ponownie zatrzymali 30-letnią kobietę. Samochód kobiety był dobrze znany policjantom, ponieważ ona mimo posiadania aż sześciu aktywnych zakazów sądowych prowadzenia pojazdów mechanicznych, nie przestrzegała tych przepisów. Zakazy te zostały wydane w ciągu ostatniego roku i będą obowiązywać do czerwca 2028 roku.

Według najnowszych zmian w prawie, osoba która nie przestrzega decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdu, może zostać skazana na karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Na mocy tych przepisów, kierowcy którzy pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia samochodów nadal je prowadzą, mogą stracić prawo jazdy na okres od jednego do piętnastu lat.

Sprawa ta ukazuje angażowanie się zabrzańskiej policji w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Dzięki ich nieustannym staraniom, codziennie z ruchu drogowego eliminowani są nie tylko nietrzeźwi kierowcy, ale również osoby, które mimo braku uprawnień do kierowania lub, jak w tym przypadku, orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdu, decydują się na łamanie tych przepisów.

Dodaj komentarz