Rajd Renifera: 27 stycznia motoryzacyjne wyzwanie na rzecz dobroczynności

W nadchodzącą sobotę, dokładnie 27 stycznia, odbędzie się kolejna, ósma już odsłona imprezy motoryzacyjnej znanego Rajdu Renifera. Wspomniane wydarzenie ma charakter nie tylko sportowy, ale i charytatywny, gdyż uczestnicy oraz organizatorzy wspierają dwie ważne inicjatywy – Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Psitulmnie, schronisko dla zwierząt bez domu. Start rajdu zaplanowany jest na placu Warszawskim o godzinie 14, tam również będą prowadzone zapisy dla chętnych (bezpłatnie). Rozpoczęcie trasy przewidziane jest na godzinę 15.

Rajd Renifera to hybryda imprezy motoryzacyjnej, krajoznawczej oraz turystycznej. Uczestnicy mają okazję zwiedzić ponad 30 miejsc w Zabrzu, gdzie na każdym z nich czekają na nich trudne zadania oraz skomplikowane zagadki do rozwiązania. Jednym z unikalnych elementów tego wydarzenia jest fakt, że odbywa się ono w normalnym ruchu miejskim i jest skierowane do wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na stopień zaawansowania.

W zgodzie z regulaminem wydarzenia, każda drużyna otrzymuje mapę miasta z zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. Organizatorzy testują zarówno umiejętności obserwacyjne uczestników, jak i ich wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, technik jazdy, przepisów ruchu drogowego czy historii miasta. Impreza jest otwarta dla wszystkich chętnych. Nagrody czekają na trzy najlepsze drużyny, które zdobędą najwięcej punktów. Dodatkowo, specjalna nagroda oczekuje na załogę, która pojawi się samochodem wyprodukowanym w 1990 roku lub wcześniej i uzbiera najwięcej punktów w tej kategorii.