Zaproszenie od Muzeum Miejskiego w Zabrzu na ferie z szachami

Podczas tegorocznych ferii zimowych, Muzeum Miejskie w Zabrzu organizuje lekcje muzealne pod tytułem „Szachy w muzeum”. Te specjalne zajęcia są skierowane do wszystkich entuzjastów gry w szachy, niezależnie od ich wieku czy doświadczenia.

Zajęcia rozpoczną się 29 stycznia i potrwają do 9 lutego. Ten okres ferii zimowych stanie się doskonałą okazją do zdobycia nowych umiejętności i pogłębienia wiedzy o tej starożytnej grze. Wszystko to pod kierunkiem wytrawnego szachisty, Bernarda Sowy.

Podczas tych wyjątkowych lekcji muzealnych uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko poznania tajników gry w szachy, ale również zgłębienia jej fascynującej historii. Klimatyczne wnętrza Muzeum Miejskiego w Zabrzu staną się przestrzenią, gdzie nauka przeplatać się będzie ze światem kultury i historii.

Nadchodzące ferie zakończą się emocjonującym turniejem „Szachy w muzeum”. Ten finałowy akcent stanowić będzie zarówno punkt kulminacyjny zajęć, jak i doskonały sposób na podsumowanie zdobytych umiejętności i wiedzy.

Dodaj komentarz