"Bal Sportowca" – Tradycyjne Spotkanie Zabrzańskich Miłośników Sportu

W nadchodzącą sobotę, konkretnie 10 lutego o dwudziestej, Zabrze zaprasza na tradycyjny „Bal Sportowca”. Wydarzenie to odbędzie się w miejscowej hali sportowo-widowiskowej „Pogoń”, znajdującej się przy ulicy Wolności 406. Sobotnia noc stanie pod znakiem ogłoszenia wyników Sportowego Plebiscytu 2023, który organizowany był przez Miasto Zabrze i przeprowadzony na łamach lokalnej prasy – Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej.

Już 30 stycznia o godzinie dwunastej zakończono przyjmowanie głosów w plebiscycie sportowym dla mieszkańców Zabrza. Zgodnie z informacjami publikowanymi przez tygodnik, wszystkie głosy kibiców zostały już policzone! Niemniej jednak, finalne wyniki zostaną ujawnione podczas Balu Sportowca, gdzie tradycyjnie zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców.

Magistrat miasta Zabrze, choć nie zdradza szczegółów dotyczących wyników plebiscytu, informuje o przyznaniu honorowego wyróżnienia „Supermistrza 2023”. Nagrodę tę otrzymał Lukas Podolski, w uznaniu jego zasług dla sportu w Zabrzu.

Uczestnicy plebiscytu mieli możliwość wyboru laureatów w siedmiu kategoriach, takich jak: sportowiec roku, trener roku, talent roku, amator roku, wyczyn roku, impreza roku oraz inwestycja roku. Plebiscyt rozpoczął się 18 stycznia i głosowanie prowadzone było za pośrednictwem maila lub na papierowych kuponach wydrukowanych w gazecie. Dodatkowo, spośród osób które oddały swoje głosy poprzez kupon, zostanie wylosowanych 10 gier „Monopoly Zabrze”!