W Zabrzu zakończył się pierwszy turnus półkolonii "Zdobywamy swoje szczyty"

Mimo że ferie zimowe spędzone w mieście mogą wydawać się mniej atrakcyjne niż te na świeżym powietrzu, Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu pokazuje, że także one mogą być pełne niezapomnianych przygód. To właśnie ta instytucja zorganizowała dla dzieci z Zabrza półkolonie, które zakończyły swój pierwszy turnus w ubiegły piątek. Program półkolonii nosił tytuł „Zdobywamy swoje szczyty” i za jego realizację odpowiedzialna była prezydent miasta, Małgorzata Mańka-Szulik. Ponadto, już dziś rozpoczyna się druga tura półkolonii, której uczestnikami będzie kolejna grupa młodych mieszkańców Zabrza.

Półkolonie „Zdobywamy swoje szczyty” to niesamowita dawka pasji i możliwość rozwoju dla najmłodszych. Uczestnikami są dzieci uczące się w klasach od I do V, zameldowane na terenie Zabrza. W ramach programu mają one okazję do rozwijania swoich pasji poprzez udział w różnorodnych zajęciach – od warsztatów kulinarnych, przez zajęcia ze wspinaczki, aż po lekcje samorozwoju. Ponadto, w ramach zajęć dzieci mają okazję zwiedzić Zimową Szkołę Magii w Sztolni Królowa Luiza. Wszystko to ma na celu pokazanie najmłodszym mieszkańcom, jak bardzo Zabrze jest atrakcyjnym miejscem do rozwoju swoich zainteresowań i pasji.

Półkolonie „Zdobywamy swoje szczyty” są częścią szerszego projektu – „Miasto Przestrzenią Rozwoju”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.