Bezpieczne ferie 2024: edukacyjne spotkania zabrzańskiej policji z dziećmi

W mieście Zabrze, miejska formacja policyjna regularnie realizuje wizyty w różnych placówkach edukacyjnych, aby prowadzić szereg wykładów i dyskusji na temat bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych ferii. Bezpieczeństwo stanowi priorytet dla zabrzańskich stróżów prawa, którzy podejmują się tych działań profilaktycznych z niemal codzienną regularnością. Konkretnym przykładem takich działań było niedawne spotkanie mundurowego specjalizującego się w profilaktyce społecznej z przedszkolakami z placówki o numerze 24.

Podczas tej interakcji, dzieci miały okazję dowiedzieć się jak bez ryzyka cieszyć się zimowymi sportami oraz jakie czynniki powinny być brane pod uwagę podczas zimowej zabawy na otwartym powietrzu. Profilaktyk poruszył również kwestię odpowiedniego postępowania podczas nieobecności opiekunów domowych oraz jak reagować na potencjalnie niebezpieczne zaczepki ze strony obcych osób. Dodatkowo, zaprezentował znaczenie posiadania elementów odblaskowych na drodze, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa drogowego. Policjant podał też dzieciom numery telefonów, do których mogą dzwonić w przypadku potrzeby pomocy.

Spotkanie tego rodzaju było nie tylko odpowiedzią na bieżące pytania i niepewności dzieci, ale również integralną częścią programu profilaktycznego zabrzańskiej policji zatytułowanego „Bezpieczne ferie 2024”. Wykorzystując okres ferii zimowych jako okazję do edukacji, policjanci dążą do zapewnienia, że każde dziecko wie, jak cieszyć się zimą bez narażania się na niebezpieczeństwo.