Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 19 w Komisariacie III Policji w Zabrzu w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2024"

Młodzi studenci z Szkoły Podstawowej numer 19 w Zabrzu mieli okazję do odwiedzenia funkcjonariuszy pracujących w Komisariacie III Policji w swoim mieście. Wizyta ta była częścią kampanii o nazwie „Bezpieczne Ferie 2024”, którą zorganizowali lokalni dzielnicowi. Policjanci wykorzystali tę możliwość, aby przybliżyć młodym uczniom specyfikę swojej niełatwej codziennej pracy i zwrócić ich uwagę na kluczowe kwestie bezpieczeństwa, które są niezbędne do pamiętania w trakcie trwania ferii.

Podczas spotkania, dzieci miały szansę dowiedzieć się więcej o typowych obowiązkach policjantów, a także o tym, jak ważną rolę pełni Policja w społeczeństwie. Była to również okazja do utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania mogli wykorzystać tę okazję do zadania wszelkich pytań dotyczących pracy policji, które ich nurtowały. Uwielbiali zabawy z policyjnym psem oraz możliwość zwiedzenia pomieszczeń komisariatu.

Spotkanie to przyniosło wiele radości młodym uczniom, którzy byli zafascynowani możliwością bliskiego zapoznania się z pracą funkcjonariuszy z Zabrza. Policjanci, poprzez organizowanie tego typu wydarzeń, starają się kształtować świadomość najmłodszych o zasadach bezpiecznego zachowania, co w dłuższej perspektywie może minimalizować ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych incydentów.