Bohaterowie Fundacji Militarnego Mikołaja w walce z depresją poprzez akcję "przytul się"

W dniu 23 lutego, kiedy odbywało się Światowe Obchody Walki z Depresją, ulice Zabrza i Katowic tętniły życiem w niecodzienny sposób. W ramach akcji „przytul się”, elfy oraz miś Tymek udzielały wsparcia mieszkańcom poprzez proste gesty przyjaźni. Ta inicjatywa została zorganizowana przez Fundację Militarnego Mikołaja, mającą na celu przypomnienie społeczeństwu o trudnej walce z depresją – chorobą skomplikowaną i ciężką.

Akcję wspierały również lokalne siły porządkowe – policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu i strażniczki miejskie z tego samego miasta. Akcja przytulania spotkała się z dużym entuzjazmem ze strony mieszkańców, co zmotywowało Fundację do planowania kolejnej edycji tego wydarzenia w najbliższej przyszłości.

Fundacja Militarnego Mikołaja apeluje do wszystkich, abyśmy nie pozostawali obojętni na potrzeby innych, szczególnie osób samotnych. Poprzez swoje działania przypomina, że jedno przytulenie potrafi być mocniejsze niż tysiąc słów, a jeden uśmiech ma siłę przemieniać pochmurne dni w pełne radości. Dlatego serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli ich akcję i zdecydowali się na uśmiech i przytulenie.