Młody kierowca pod wpływem alkoholu spowodował kolizję na ulicy Sobieskiego

W niedzielne poranne godziny przy ulicy Sobieskiego doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem 21-letni mieszkaniec Zabrza stracił panowanie nad swoim samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo, a także trzy inne auta zaparkowane w pobliżu. Swoją nieodpowiednią jazdę mężczyzna tłumaczył spożyciem alkoholu.

Policja, która została szybko poinformowana o zaistniałym incydencie, przybyła na miejsce i przeprowadziła kontrolę stanu trzeźwości 21-latka. Badanie alkomatem wykazało obecność blisko dwóch promili alkoholu w organizmie młodego człowieka.

Patrol drogówki skierowany na miejsce zdarzenia przypomina, że korzystanie z pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo. Zgodnie z polskim prawem, osoba prowadząca pojazd pod wpływem alkoholu może zostać ukarana karą pozbawienia wolności do dwóch lat oraz zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dodatkowo, mając na uwadze dobro ofiar, sąd obligatoryjnie nakłada na sprawcę zdarzenia nakaz wypłaty świadczenia pieniężnego. Kwota ta, zależna od skali spowodowanych szkód i innych okoliczności, może wynosić od 5 tys. zł do 60 tys. zł i jest przeznaczona na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.