Trzecia odsłona Biegu dla zdrowia i trzeźwości zaplanowana na 23 marca – ruszyły zapisy!

Właśnie utworzyliśmy listę startową do trzeciej edycji Biegu dla zdrowia i trzeźwości, którego termin został zaplanowany na 23 marca. Enthusjaści biegania będą mieli szansę testować swoje umiejętności na trzech różnych trasach, wszystkie starannie zaprojektowane i wyznaczone w obrębie malowniczego Geoparku w Grzybowicach. Wydarzenie to organizowane jest pod egidą Zarządu Okręgowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Podczas tej trzeciej odsłony Biegu dla zdrowia i trzeźwości, entuzjaści biegania będą mogli przetestować siebie, wybierając jeden z trzech dostępnych dystansów: 1111 metrów, 4545 metrów lub 11450 metrów. Celem tych zawodów nie jest jedynie propagowanie biegania jako jednej z najprostszych form aktywności fizycznej, ale również promowanie kultury trzeźwości wśród uczestników.

Dodatkowo, zawody te stanowią doskonałą okazję do poznania realiów pracy funkcjonariusza Służby Więziennej, a także do obalenia wielu mitów związanych z tą profesją. Wszystko to czyni to wydarzenie nie tylko sportowym, ale i edukacyjnym.