Zatrzymany za kradzież prądu: Dzielnicowy odkrywa nielegalne przyłącze

Dzielnicowy pełniący służbę w Komisariacie II otrzymał doniesienie obywatelskie sugerujące możliwość przestępstwa polegającego na nielegalnym pobieraniu energii elektrycznej. Wykroczenie miało miejsce w budynku mieszkalnym zlokalizowanym przy ulicy Piłsudskiego. Funkcjonariusze postanowili odpowiednio zareagować na tę informację i skierowali swoje kroki w stronę podanego adresu, aby przeprowadzić inspekcję.

Podczas starannych oględzin szybko wyszło na jaw, że w miejscu, gdzie powinien znajdować się licznik energii elektrycznej, nie ma go. Co więcej, plomby chroniące główne przyłącze do sieci energetycznej były zerwane. To jednoznacznie potwierdzało, że w domu doszło do nielegalnych manipulacji.

Zauważono także niewłaściwie wykonane przyłącze, które umożliwiało bezprawne korzystanie z prądu. Nie była to jednak koniec niespodzianek – w trakcie interwencji okazało się, że 42-letni mieszkaniec lokalu jest osobą poszukiwaną przez prawo. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przetransportowany do komendy policji w Zabrzu.

Zgodnie z decyzją sądu, mężczyzna został następnie przeniesiony do zakładu karnego, aby rozpocząć odbywanie wyznaczonej mu kary – sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto, za samą kradzież energii elektrycznej może mu grozić dodatkowe pięć lat pozbawienia wolności!