Interdyscyplinarne Ćwiczenia Ratownicze na Terenie Budowy Osiedla w Zabrzu

W sobotę, 9 marca, plac budowy osiedla mieszkaniowego w Grzybowicach, dzielnicy Zabrza, został przekształcony w specjalny ośrodek szkoleniowy dla Zespołów Ratowniczych oraz ich czworonożnych partnerów. Było to jedno z niewielu wyjątkowych zdarzeń, które służyły jako platforma dla praktycznego treningu umiejętności ratownictwa oraz wsparcia dla rozwoju kynologicznego.

Plan ćwiczeń zakładał symulację katastrofy budowlanej na terenie dwóch obiektów, co natychmiastowo wywołało interwencję Ratowników wspomaganych przez psy ratownicze. Ich zadanie polegało na dokładnym przeszukaniu budynków w celu znalezienia potencjalnie poszkodowanych osób. Wymagało to precyzyjnych działań, zdolności kierowania psem na odległość oraz samodzielności w podejmowaniu decyzji.

Zasługą za sukces tego wydarzenia należy przypisać wszystkim uczestnikom, w tym Krzysztofowi Mikołajczykowi z border collie o imieniu RobRoy, Alinie Nikodem z labradorem Duke oraz Annie Bachur-Żaba z owczarkiem niemieckim Coma. Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi, udało się odnaleźć wszystkie osoby grające role poszkodowanych i udzielić im niezbędnej pomocy.

W tym wydarzeniu nieocenione wsparcie okazała firma Dom100.eu, która aktywnie zaangażowała się w organizowanie ćwiczeń, podkreślając swoje zaangażowanie w rozwój ratownictwa kynologicznego. Ich wkład w dużej mierze przyczynił się do sukcesu wydarzenia oraz podkreślił istotność współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a służbami ratowniczymi.

Przeprowadzone ćwiczenia na terenie budowy osiedla w Zabrzu Grzybowicach były nie tylko korzystne dla ratowników i psów, ale również stanowiły inspirujący przykład efektywnej współpracy lokalnej społeczności z sektorem prywatnym na rzecz dobra społecznego i rozwoju kynologii ratowniczej.

Dodaj komentarz