Wolontariusze przekształcają tereny spacerowe wokół schroniska dla zwierząt w Zabrzu na Światowy Dzień Ziemi

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, grupa wolontariuszy postanowiła podjąć aktywne działania na rzecz ochrony środowiska. Wybrali tereny spacerowe znajdujące się w pobliżu zabrzańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt Psitulmnie jako miejsce, które najbardziej potrzebuje ich pomocy. Wraz z czworonożnymi podopiecznymi schroniska, podjęli się misji usunięcia nagromadzonych tam odpadów.

Światowy Dzień Ziemi to wydarzenie o międzynarodowym charakterze, które jest największym świętem ekologicznym obchodzonym na świecie. W tym dniu organizowane są liczne inicjatywy promujące postawy proekologiczne i skupiające się na ochronie środowiska naturalnego. To również idealny czas dla indywidualnych działań na rzecz planety – sprzątanie lasów, parków czy plaż staje się wtedy częstym widokiem.

Tego dnia, wolontariusze ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zabrzu również zdecydowali się aktywnie zaangażować. Wybrali tereny spacerowe wokół schroniska jako miejsce, które najbardziej potrzebuje ich pomocy. Zadanie nie było łatwe, ale dzięki wspólnemu zaangażowaniu, udało się zgromadzić i usunąć sporo odpadów. A wszystko to pod czujnym okiem psitulowych pupili schroniska!

Dodaj komentarz