Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu otwiera bramy dla miłośników natury z okazji rozpoczęcia nowego sezonu!

Nowy sezon w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu tuż, tuż! Dla entuzjastów roślinności i zieleni nie ma chyba lepszej wiadomości na początek Majówki. Cieszyć się tym zielonym zakątkiem Zabrza będzie można od 1 maja aż do końca października.

W obrębie Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu można znaleźć idealne miejsce na odpoczynek i zaczerpnięcie oddechu podczas spaceru pośród kwiatów i drzew. Przy okazji można podziwiać niezwykłe kompozycje roślinne i zgłębić swoją wiedzę o botanice dzięki różnorodnym wydarzeniom takim jak koncerty, warsztaty edukacyjne czy wystawy, które mają miejsce w ciągu całego sezonu.

Botaniczna Scena Premier to pierwsze zaplanowane wydarzenie plenerowe, które odbędzie się już 4 maja. Uroczyste otwarcie planowane jest na godzinę 15.30, a pierwszym punktem programu będzie polonez prowadzony alejkami Ogrodu. O 16.00 odbędzie się spotkanie „Z pasji do aktorstwa” z udziałem Jolanty Niestrój-Malisz, aktorki z Teatru Nowego w Zabrzu. O 17.00 na scenie pojawi się spektakl „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa w reżyserii Anny Borkowskiej, zaprezentowany przez Latający Teatr Szybko. O 17.45 odbędzie się otwarcie biblioteki plenerowej „Paprociowy Kącik Zaczytania”, pod patronatem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu. Oficjalne zakończenie Botanicznej Sceny Premier nastąpi o godzinie 18:00. Dodatkowo, podczas całego wydarzenia będzie czynna Botaniczna Strefa Chill-Out oferująca przekąski vege oraz minisłodkości.

Ze względu na swoje bogactwo roślinne zgromadzone przez lata, Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu posiada największą kolekcję roślin na Górnym Śląsku i jest miejscem o szczególnym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Znajdziemy tu około 5000 okazów drzew i krzewów (około 200 taksonów) oraz dużą kolekcję roślin pochodzących z różnych stref klimatycznych.

Termin „Ogród” jest tutaj rozumiany dwuznacznie – odnosi się zarówno do części botanicznej nawiązującej do ogrodów francuskich, jak i parkowej z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami. W 2004 roku na terenie Ogrodu powstało Rosarium, które zostało obsadzone 2500 róż w 64 odmianach.

Dodaj komentarz