Nietrzeźwy kierowca z zakazem za kółkiem mimo nieważnych badań technicznych zatrzymany w Zabrzu

Na terenie Zabrza, patrol drogówki z miejscowej komendy policji zatrzymał 57-letniego mężczyznę, który niezgodnie z prawem prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Ustalono, że miał on w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Co więcej, mężczyzna ten znajdował się pod sądowym zakazem prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, jego auto nie posiadało aktualnych badań technicznych. Mężczyzna musi liczyć się teraz z konsekwencjami w postaci kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w czwartek, kiedy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o nissanie poruszającym się ulicą Wolności w Zabrzu, którego kierujący mógł być nietrzeźwy. Policjanci drogówki szybko odnaleźli i zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Po przeprowadzeniu kontroli drogowej, okazało się, że 57-letni mieszkaniec Zabrza, będący za kierownicą, był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie dalszych czynności, mundurowi ustalili, że mężczyzna ten jest pod sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydanym w kwietniu poprzedniego roku przez Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej. Teraz mężczyzna stanie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezastosowanie się do orzeczonego wcześniej zakazu. Grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z tym zdarzeniem, policjanci apelują do wszystkich świadków sytuacji, w których osoba nietrzeźwa decyduje się na prowadzenie pojazdu. Każdy obywatel ma prawo, nawet anonimowo, zgłosić podejrzaną sytuację pod numerem alarmowym 112. Apelują do społeczeństwa, by nie czekało na tragedię – nietrzeźwy kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.