85-latek potrącony na pasach przez zafascynowaną interwencją policji kierowcę

Na wyznaczonym przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania ulic 3 Maja i Szczęść Boże do dramatycznego zdarzenia doszło przy udziale 85-letniego mieszkańca Zabrza. Mężczyzna został potrącony przez samochód w poniedziałek, dokładnie o 16.45. Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce tam, gdzie przed chwilą doszło do drobnego incydentu – autobus lekko zderzył się z lustrem policyjnego radiowozu.

Rzecznik prasowy zabrzańskiej policji, Sebastian Bijok, opisuje całe zdarzenie. Kobieta kierująca skodą, w wieku 51 lat, nie dostrzegła starszego pana przemierzającego przejście dla pieszych. Jak sama przyznała, była tak zaabsorbowana sytuacją z radiowozem i interweniującymi policjantami, że zignorowała przechodnia. Funkcjonariusze byli na miejscu i udzielili pierwszej pomocy 85-letniemu mężczyźnie. Poszkodowany z obrażeniami głowy i wieloma innymi urazami został przewieziony karetką do szpitala.

Niestety zdarza się często, że kierowcy są rozproszeni przez działania policji na drodze. Taki wniosek płynie z obserwacji stróżów prawa. Bijok przestrzega, że taka sytuacja jest niebezpieczna i może prowadzić do kolizji lub, jak w tym przypadku, do wypadku drogowego. Sugeruje, aby kierowcy, którzy zauważają policję zabezpieczającą miejsce zdarzenia drogowego, nie skupiali się na obserwowaniu ich pracy i rozwoju sytuacji, ale koncentrowali swoją uwagę na bezpiecznej jeździe.

Dodaj komentarz