32-letni mężczyzna zatrzymany po ekstremalnym pościgu. Próba sprzedaży nielegalnie przejętego sprzętu

Zespół Wywiadowców oraz Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą z komendy policji w Zabrzu zdołali schwytać 32-letniego mężczyznę, który bezprawnie przywłaszczył sobie wynajęty sprzęt nagłośnieniowy z zamiarem jego odsprzedaży na jednym z internetowych portali ogłoszeniowych. Ekscytujący pościg za mężczyzną finał znalazł w momencie, kiedy podejrzany zderzył się swoim pojazdem z zaparkowaną koparką. Teraz odpowie przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione oszustwo i próbę ucieczki przed funkcjonariuszami służby porządkowej.

Osiągając punkt kulminacyjny w niedzielny wieczór na ulicy Kossaka, policyjni wywiadowcy i oficerowie ds. przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy zatrzymali 32-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna ten wynajął głośnik o wartości 4700 złotych, a następnie po kilku godzinach umieścił go na portalu ogłoszeniowym. Właściciel wynajętego sprzętu natychmiast zauważył tę sytuację i prędko powiadomił o niej odpowiednie służby. Dzięki jego czujności, policjanci po ustaleniach zdołali zatrzymać mężczyznę i odzyskać wyłudzony sprzęt.

W toku dalszych czynności śledczych okazało się, że 32-letni sprawca jest osobą poszukiwaną przez organy ścigania oraz posiada na swoim koncie wcześniejsze notowania za przestępstwa przeciwko mieniu. Obecnie stanie przed sądem, odpowiadając za oszustwo i próbę ucieczki przed organami ścigania, co grozi mu karą do 8 lat pozbawienia wolności.