Perturbacje w podaży wody i jej zmienność kolorystyczna w Zabrzu. Źródła problemu ujawnione

Zabrzańska Firma Wodno-Kanalizacyjna wyjaśnia mieszkańcom miasta, że doświadczone przez nich problemy z dostawą wody oraz jej zmiany koloru są wynikiem koniecznych prac konserwacyjnych, które są przeprowadzane na Stacji Uzdatniania Wody „Leśna” znajdującej się w Mikulczycach.

Spółka prognozuje, że te niedogodności mogą utrzymywać się do około 18 czerwca. W trakcie przeprowadzanych napraw, czasowe przerywanie dostaw wody oraz jej zmiana odcienia, powodowane odrywaniem osadu podczas strefowania, mogą mieć miejsce. W przypadku wystąpienia sytuacji, które wymagają interwencji, mieszkańcy są zwracani do kontaktowania się z dyżurnym Zakładu Produkcji Wody i Kanalizacji pod numerami telefonów: 32 2713115, 32 2755294 lub za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 994.

Zabrzańska Spółka Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. dziękuje za informacje dotyczące lokalizacji występowania zakłóceń, które umożliwiają im monitorowanie sytuacji. W przypadku konieczności interwencji, prosimy o zgłaszanie tego do dyżurnego ZPWiK pod numerem tel. 32 2713115, 32 2755294 lub poprzez bezpłatną infolinię 994. Przepraszamy za wszelkie niedogodności – informuje firma.