68-letni obywatel Zabrza podejrzany o próbę zamordowania swojej partnerki nożem kuchennym

Po wniosku skierowanym przez funkcjonariuszy policji i prokuratora z Zabrza, sędzia zdecydował o chwilowej detencji 68-letniego obywatela tego miasta. Oskarżenie dotyczyło usiłowania zabójstwa jego partnerki życiowej. W czasie kłótni, mężczyzna naskoczył na nią z nożem kuchennym. Teraz dla podejrzanego może grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Nieudane zamachowanie miało miejsce wieczorem w piątek 14 czerwca, w jednym z domostw na obszarze Mikulczyc. Funkcjonariusze szybko dotarli na miejsce zdarzenia, wyjaśnili jak doszło do incydentu oraz aresztowali podejrzewanego 68-latek. Ofiara, po otrzymaniu pierwszej pomocy od Zespołu Ratownictwa Medycznego, została przeniesiona do szpitala. Aktualnie jej stan zdrowia jest stabilny i nie jest zagrożony.

Podczas momentu zatrzymania, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Mundurowi ustalili, że wcześniej był on karany za przestępstwa związane z przemocą oraz za znęcanie się nad swoją ofiarą. Po zebraniu wszystkich dowodów przez śledczych, prokurator sformułował oskarżenia wobec mężczyzny, które obejmowały próbę zamordowania, fizyczne i psychiczne znęcanie się oraz groźby karalne. W niedzielę, sąd w Zabrzu zadecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla 68-latka.

Śledczy dalej pracują nad ustaleniem motywów działania mężczyzny oraz szczegółów dotyczących incydentu. Za próbę zabójstwa może mu grozić nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności.