Katastrofa motocyklowa na drodze DTŚ w Zabrzu – szybka interwencja śmigłowca LPR

17 czerwca br., dokładnie o godzinie 17:48, zabrzańska Komenda Miejska Policji odebrała wiadomość o zdarzeniu drogowym. Dotyczyło ono motocyklisty, który uległ wypadkowi na Drogowej Trasie Średnicowej, przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowanego do placówki szpitalnej. Motocyklista poruszał się Drogową Trasą Średnicową w stronę Gliwic, kiedy to pierwotnie zderzył się z częścią drogi, po czym uderzył w barierki energochłonne. Nieprzytomnego kierowcę motocykla przeniesiono do szpitala, gdzie stwierdzono obrażenia dolnej części ciała. Obecnie stan zdrowia poszkodowanego jest stabilny.

Oficer prasowy zabrzańskiej policji potwierdził, że Lotnicze Pogotowie Ratunkowe lądowało na miejscu zdarzenia i ewakuowało rannego motocyklistę. Pacjent jest nieprzytomny, ale jego stan zdrowia jest stabilny, mimo odniesionych obrażeń kończyny dolnej.

Na skutek tego tragicznego wypadku ruch na tym odcinku DTŚ był utrudniony aż do 20:35, powodując duże korki. Wydarzenie jest obecnie analizowane przez policję, która bada wszelkie okoliczności związane z tym incydentem na drodze.