Próba morderstwa konkubiny nożem kuchennym przez 68-letniego mieszkańca Zabrza prowadzi do aresztowania

Wniosek o tymczasowe uwięzienie zgłoszony przez zabrzańskich policjantów i prokuratora wobec 68-letniego obywatela tego miasta został przyjęty przez sąd. Starszy mężczyzna, podczas gwałtownej kłótni, próbował odebrać życie swojej partnerce za pomocą noża kuchennego. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara aż do dożywocia.

Niebezpieczny incydent wydarzył się wieczorem w piątek, 14 czerwca, w jednym z domów na terenie Mikulczyc. Funkcjonariusze policji szybko dotarli na miejsce zdarzenia i niezwłocznie zatrzymali podejrzanego 68-latka. Po udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanej przez ekipę ratunkową, kobieta została przewieziona do szpitala. Na szczęście, jej życie nie jest już w niebezpieczeństwie.

Mężczyzna był pod wpływem alkoholu w chwili zatrzymania. Z ustaleń policji wynika, że wcześniej był notowany za przestępstwa związane z przemocą, jak również za znęcanie się nad swoją partnerką. Po zebraniu dowodów przez śledczych, prokurator przedstawiał oskarżonemu zarzuty próby morderstwa, znęcania się na tle fizycznym i psychicznym, a także kierowania gróźb karalnych. W niedzielę, sąd w Zabrzu zdecydował o 3-miesięcznym aresztowaniu 68-letniego mężczyzny.

Śledztwo wciąż trwa, aby ustalić motywy działania mężczyzny oraz szczegółowe okoliczności incydentu. Za przestępstwo próby morderstwa, które mu zarzucono, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.