Zabrze wita lato: Otwarcie sezonu na wodnych placach zabaw!

Wraz z nadejściem ciepłych dni i rozpoczęciem okresu wakacyjnego, coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz. Dzieci z pewnością ucieszą się na wieść, że będą miały możliwość zabawy na świeżym powietrzu, korzystając z atrakcji wodnych w pięknie odrestaurowanym parku w samym centrum miasta. Właśnie jutro otwiera się sezon na zabawę z wodą w Parku Hutniczym, gdzie zostanie uruchomiony nowy plac zabaw! Również jutro, 22 czerwca, rozpocznie działalność wodny plac zabaw na osiedlu Janek.

Zabrze to miejsce pełne atrakcji dla młodych mieszkańców. Prace porządkowe na terenie Parku Hutniczego dobiegają końca, a wszystko po to, by już jutro najmłodsi mieszkańcy miasta mogli cieszyć się piękno i różnorodnością atrakcji oferowanych przez nowy plac zabaw. Cała infrastruktura została gruntownie wyczyszczona. Woda na placu zabaw będzie filtrowana, dezynfekowana i podgrzewana. Dostęp do atrakcji będzie możliwy codziennie między 9:00 a 19:00, jednak nie będą one dostępne podczas opadów deszczu.

Przy okazji warto przypomnieć, że w Parku Hutniczym, który został otwarty dla publiczności tej wiosny, wyznaczono także trzy tereny rekreacyjne. Jeden z nich został wyposażony w gry stołowe, takie jak piłkarzyki, szachy i chińczyka. Dodatkowo stworzono miejsce na piknik i specjalny obszar przeznaczony dla psów. To prawdziwie wspaniałe miejsce do spędzenia wolnego czasu dla całych rodzin.

Również jutro, 22 czerwca, swoje podwoje otworzy wodny plac zabaw na osiedlu Janek! Wszystkie urządzenia przygotowane do zapewnienia ochłody najmłodszym podczas upalnych dni zostały już oczyszczone i naprawione. Na miejscu znajduje się aż 21 różnych urządzeń, a także niezbędna infrastruktura, tak jak przebieralnie i toalety. Tak jak w Parku Hutniczym, również tutaj woda na placu zabaw będzie filtrowana, dezynfekowana i podgrzewana. Dzieci będą mogły korzystać z atrakcji od 9:00 do 19:00 w dni bezdeszczowe.