Zabrze: Przebudowa mostu na ulicy Trębackiej zamyka drogę od 1 lipca

Od początku lipca, dokładnie od 1. dnia miesiąca, ulica Trębacka w Zabrzu zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Powód? Rozpoczynają się prace z tytułu „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części. Część 1: Most w ciągu ul. Trębackiej nad rzeką Bytomką”. Realizacja tego zadania wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, co oznacza konieczność zamknięcia ulicy Trębackiej na odcinku przebudowanego obiektu.

Droga zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego, co wiąże się również z koniecznością zamknięcia przejazdu dla autobusów linii nr 39 w obu kierunkach. W związku z tym, zostanie wyznaczona alternatywna trasa objazdu – przez ulice Bytomską w Zabrzu, Stara Cynkownia w Bytomiu oraz Piastowską i Wolności w Rudzie Śląskiej.

Mimo zamknięcia ulicy Trębackiej dla samochodów, piesi będą mogli korzystać z specjalnie wybudowanej kładki tymczasowej. Szczegółowy plan objazdu można znaleźć na dołączonej mapce. Realizacja prac inżynierskich jest planowana na okres około 5 miesięcy, dlatego apelujemy o bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie tymczasowego oznakowania.