Oszuści na fali popularności internetowych inwestycji znaleźli kolejną ofiarę w Zabrzu

Internet stał się narzędziem umożliwiającym każdemu przeprowadzenie różnorodnych inwestycji, nie tylko na rynku walutowym czy akcjami na giełdzie. Niestety, ta dostępność stała się też łakomym kąskiem dla oszustów. Za pomocą stron zarejestrowanych za granicą i manipulacji psychologicznych, przestępcy udają brokerów finansowych, obiecując niebotyczne zyski. Również mieszkaniec Zabrza padł ofiarą takiego oszustwa.

Głównym aktorem tej historii jest 87-letni zabrzanin, który uległ pokusie internetowej inwestycji. Mężczyzna zainteresował się reklamą akcji „Orlenu”, którą samodzielnie odnalazł w sieci. Po kliknięciu linku, wypełnił formularz kontaktowy, podając swoje dane osobowe. Wkrótce po tym, oszuści skontaktowali się z nim telefonicznie, proponując zakup akcji po atrakcyjnych cenach z gwarancją szybkiego zwrotu z inwestycji. Dodatkowo zaprezentowano mu lokatę oszczędnościową, generującą rocznie aż 20% zysku.

Nieprawdopodobnie korzystne warunki oferty nie wywołały żadnych wątpliwości u starszego mężczyzny. W trakcie rozmów z nim, kilka osób skutecznie manipulowało jego decyzjami. Efekt? Zamiast przewidywanych zysków, 87-latek stracił prawie 200 tysięcy złotych, które samodzielnie przelewał na konta oszustów. Jak to często bywa w tego typu przypadkach, odzyskanie utraconych środków jest niestety bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.