Nowy żłobek w Zabrzu

Kilka dni temu miało miejsce ważne dla wielu rodziców wydarzenie, a mianowicie oddanie do użytkowania nowego żłobka. Znajduje się on w odrestaurowanym budynku mieszczącym się przy ul. Niedziałkowskiego 2. Żłobek Miejski pomieści 40 nowych podopiecznych, których rodzice mogą wrócić do pracy. Dzieci wychowują się w bardzo dobrych warunkach, a rodzice nie muszą stresować się wyborami życiowymi oraz opieką nad pociechą. Ukończony remont sprawił, że budynek prezentuje się znakomicie oraz nietrudno go zauważyć nawet z daleka. W najbliższej odległości mieści się plac Teatralny. Omawiana inwestycja to koszt przeszło 5 mln złotych, jednakże część tych pieniędzy uzyskano z rządowego programu „Maluch+”. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach również okazały wsparcie.

W żłobku powstało 40 miejsc dla nowych podopiecznych. Na dzień dzisiejszych w żłobkach w Zabrzu może pomieścić się 786 dzieci i chodzi o 205 placówki miejskie. Z kolei 581 miejsc znajduje się w placówkach o charakterze niepublicznym (zalicza się do nich żłobki niepubliczne oraz kluby dziecięce).

Jeśli rodzice nie mają możliwości wychowywania swoich pociech samodzielnie, gdyż muszą wrócić do pracy, żłobek to dla dziecka drugi dom. Warto upewnić się, że wszystko jest w nim na swoim miejscu oraz najmłodsi obywatele dorastają w radosnej oraz spokojnej atmosferze.

Dodaj komentarz