Szczęśliwa trzynastka! Rusza kolejna edycja konkursu fotograficznego “Kreatywne Zabrze”

Rok 2021 to czas, w którym rusza szczęśliwa trzynasta edycja konkursu fotograficznego „Kreatywne Zabrze”, którego tematem jest hasło „Radość”. W tym roku konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: pierwsza związana z Miastem Zabrze, a druga tak zwana Open, która nie do końca musi przedstawiać śląskie miasto. Organizatorem konkursu jest Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, który z niecierpliwością czeka na ciekawe fotografie ukazujące moment zatrzymany w obiektywie, który jest interpretacją podanego tematu. Finał konkursu odbędzie się w formie wernisażu pokonkursowego, na którym zostaną wyłonieni laureaci w Galerii MOK w Zabrzu. 

Trochę na temat wydarzenia

Konkurs „Kreatywne Zabrze” ma swoje początki w roku 2009, kiedy to ruszyła pierwsza edycja. Celem wydarzenia jest pobudzenie u ludzi kreatywnego spostrzeżenia otaczającego ich świata oraz zainteresowania się przestrzenią nie tylko miasta Zabrze, ale również innych rejonów Polski i świata. Wzięcie udziału w konkursie to możliwość rozwoju zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, historycznym,  także walorami naturalnymi, architektoniczno-urbanistycznymi i wydarzeniami o charakterze społecznym i kulturowym. Założeniem konkursu jest propagowanie sztuki fotografowania, jako jedno z form artystycznego przekazu autora fotografii. Poprzez organizowanie tego typu wydarzeń, MOK w Zabrzu pragnie zainspirować młodych uczniów do edukacji w szkołach artystycznych, a także stworzyć możliwość tworzenia własnych dzieł w szerszym gronie odbiorców.

Jak wziąć udział?

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie kreatywne-zabrze.pl. Prace wysyłane są w dwóch kategoriach: „Miasto Zabrze” przedstawiające fotografie wykonane w Zabrzu oraz kategoria „Open” obejmujące prace w dowolnym miejscu w Polsce, Europie i na świecie. Prace można złożyć na trzy sposoby: osobiście w siedzibie MOK, pocztą trdycyjną lub kurierem oraz on-line za pomocą formularza zgłoszeniowego. Termin wysyłania zgłoszeń oraz prac mija 16 lipca 2021 roku.  Wernisaż i ogłoszenie wyników odbędzie się 13 września 2021 w Galerii MOK w Zabrzu na ulicy 3 Maja 91a. Laureaci konkursy otrzymają nagrody rzeczowe, a także katalog i wystawę prac w Galerii MOK.