Zabrzanin Marek Turek szykuje kolejną premierę komiksu

Znany polski twórca z Zabrza zapowiedział o kolejnej premierze swojej twórczości. Marek Turek publikował swoje prace zarówno w czasopismach polskich takich jak: AQQ, KKK, Czas Komiksu, Kakers, Ziniol, KGB, Zeszyty Komiksowe, Katastrofa oraz Komiks Forum, a także publikował za granicą w Słowenii, Czechach, Macedonii, we Włoszech, a nawet w USA. Marek Turek jest samoukiem, który od 1992 roku zajmuje się tworzeniem komiksów. Jego prace cenione są przez szerokie grono publiczności, miłośników form komiksowych oraz znanych krytyków sztuki. 

Twórczość Marka Turka

Polski artysta z Zabrza znany jest głównie jako autor artykułów, które dotyczą komiksów i publikowane są między innymi w Zeszytach Komiksowych. Jest to polskie czasopismo dedykowane głównie komiksom, które działa od ponad 15 lat. Od 2015 roku ma swoje miejsce na ministerialnej liście czasopism naukowych. Marek Turek posiada swojego bloga, na którym znajdują się jego prace jeszcze z początków twórczość wraz z ich opisem. Aby bardziej zagłębić się w komiksy polskiego artysty, warto zajrzeć na turucorp.blogspot.com.

Nowa premiera już w kwietniu!

Publikacja pt. „Fastnachtspiel” autorstwa Marka Turka będzie miała swoją premierę dnia 2 kwietnia 2021 roku. Zostanie ona wydana nakładem Wydawnictwa 23 – Komiksy z dziwnej Polski. ”Fastnachtspiel” to surrealistyczna seria grozy z motywami oniryzmu, która po raz pierwszy zostanie opublikowana w całości. Składa się ze zbiorów opowiadań posegregowanych na cztery tomy: Koniec początku, Zadziwiający Pan Burmistrz, Bezsensowny Styks, Infinitum. Dzieło „Fastnachtspiel” charakteryzuje się czarno-białą grafiką, gdzie postacie zostały celowo zniekształcone. Opowiadania są nacechowane dużą ekspresją i oniryzmem. Jest to niesamowita propozycja dla wszystkich miłośników groteski i surrealizmu. 

O „Fastnachtspiel” słów kilka

Akcja utworu osadzona jest w miejscowości stworzonej po końcu świata. To miejsce, nad którym świeci mechaniczny księżyc i właśnie tam żyje Człowiek o Dziwnym Spojrzeniu, archanioł Rivanol, Śpiewacze i wiele innych ciekawych postaci, którymi rządzi Zadziwiający Pan Burmistrz. Autor o swoim dziele mówi jak o swoim dziecku, które uporczywie mieszka z rodzicem, zamiast wyprowadzić się z gniazda i zacząć żyć własnym życiem. Ponadto, „Fastnachtspiel” jest dla autora również pewnego rodzaju towarzyszem w podróży, który wiecznie zbacza ze szlaku i idzie własną drogą, po czym znowu napotyka go na kolejnej stacji.