Zamaskowani mężczyźni dokonali kradzieży kasetki z pieniędzmi na ulicy Jordana w Zabrzu

Dnia 8 sierpnia, a więc w niedzielę doszło do rozboju, w ramach którego dwóch mężczyzn w wieku 18 oraz 30 lat dokonało kradzieży kasetki z pieniędzmi. Cała akcja działa się w godzinach wieczornych w jednym ze sklepów na ulicy Jordana. Policja aresztowała starszego mężczyznę, z kolei drugi ze sprawców znajduje się pod dozorem policji.

Kradzież kasetki z pieniędzmi ze sklepu spożywczego

Dwójka mężczyzn, która dopuściła się kradzieży kasetki z pieniędzmi dokładnie zaplanowała swoje działania. Weszli oni do sklepu tuż przed jego zamknięciem. Pracownik sklepu zaznaczył, że jeden sprawca przytrzymał ekspedientkę, a w tym czasie drugi z nich wyciągnął kasetkę z gotówką. Na szczęście szybkie i skuteczne działania policjantów pozwoliły szybko złapać sprawców całego zdarzenia.

Sprawcom kradzieży grozi od 2 do 12 lat więzienia

Policja po zatrzymaniu sprawców doprowadziła ich do Prokuratury Rejonowej znajdującej się w Zabrzu. Tam usłyszeli oni zarzuty za czyny, których się dopuścili. Śledczy wystosowali wniosek do Rejonowego Sądu o tymczasowy areszt 30-letniego sprawcy. Z kolei młodszy ze sprawców, a więc 18-latek został objęty dozorem policyjnym aż do samego zakończenia postępowania. Za dokonanie tego przestępstwa mężczyźni mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej od 2 do 12 lat więzienia.