Policja poszukuje kierowcę tira, który śmiertelnie potrącił starszego mężczyznę

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło we wtorek, 5 października, na ulicy Krakowskiej w Zabrzu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącony został mężczyzna w starszym wieku. Sprawcą wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym był kierowca tira, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Obecnie poszukuje go policja.

Niefortunna sytuacja przyczyną śmiertelnego wypadku?

Policja w Zabrzu udzieliła informacje na temat zajścia, do którego doszło na początku października. Wg wstępnych ustaleń, kierowca tira tak naprawdę zatrzymał się na przejściu dla pieszych, przez co piesi mogli spokojnie przejść na drugą stronę ulicy. W pewnym momencie jednak ruszył do przodu, nie upewniając się co do tego, czy wszyscy piesi opuścili przejście dla pieszych. Tak nie było, ponieważ na ulicy wciąż znajdował się 77-letni mężczyzna. Kierowca tira ruszając po prostu potrącił starszego mężczyznę, przez co zginął on na miejscu.

Policjanci w tym momencie starają się ustalić sprawcę tragicznego wypadku. Z tego powodu wszystkie osoby będące świadkiem tego zdarzenia lub też takie, które mają jakiekolwiek informacje w tym temacie, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym zabrzańskiej komendy. Posiadane informacje można przekazać również w najbliższej jednostce policji.