Browary Górnośląskie w Zabrzu

Do Zabrza można przyjechać w wielu celach. Mecz piłkarski, wydarzenie sportowe, zwiedzanie kopalni, czy też w końcu zwiedzanie licznej ilości Browarów Górnośląskich. Wśród licznych atrakcji Zabrza nie brak i takiej perełki, jak Browary Górnośląskie. Zaznaczmy, że browary te należą do znacznie większej grupy piwowarskiej o nazwie Van Pur.

Kilka informacji o zabrzańskich browarach

Historia browaru w Zabrzu rozpoczyna się w połowie XIX wieku. Założycielem tego ciekawego zakłady był Loebal Haendler. W rękach jego rodziny browary pozostawały aż do zakończenia I wojny światowej, po której to stały się własnością berlińskiej firmy Ostwerke. Wtedy też nastały nieco trudniejsze czasy dla browaru.

Okres II wojny światowej to dla browaru w Zabrzu czas ciężkiej próby. W czasie działań wojennych zabudowania zostały w znacznym stopniu zniszczone, a odbudowano je dopiero pod koniec lat 50-tych XX. wieku. W 1963 roku browar na nowo rozpoczął swą działalność, tym razem już jako zakład polski. Wszedł on w skład powołanych w tym czasie Zabrzańskich Zakładów Piwowarsko – Słodowniczych. Od 1996 roku zakład funkcjonuje jako Browary Górnośląskie S. A w Zabrzu. Od 2005 roku jego właścicielem jest spółka Van Pur, dzięki czemu zakład może nadal funkcjonować.

Zwiedzanie Browarów Górnośląskich

Ci, którzy chcą swą wizytę na terenie Zabrza wzbogacić o zwiedzanie Browarów Górnośląskich, koniecznie powinni skorzystać z tutejszej oferty turystycznej. Możliwość zwiedzenia tych zakładów to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników złotego trunku, ale i dla miłośników śląskiego przemysłu oraz jego historii.

Read Previous

Policja poszukuje kierowcę tira, który śmiertelnie potrącił starszego mężczyznę

Read Next

Wyjątkowy miś pojawił się na muralu budynku należącego do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Leave a Reply