23-latek z Mikulczyc znieważał matkę i dusił psa

Tymczasowy areszt dla 23-letniego mieszkańca Mikulczyc zastosował Sąd Rejonowy w Zabrzu. Młody mężczyzna trafił na policję po zgłoszeniu matki. 23-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, a także nad domowym zwierzęciem.

Zatrzymanie 23-latka z Mikulczyc

Młody mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po zawiadomieniu na policji, które złożyła jego matka. Podczas rozmowy telefonicznej przekazała ona funkcjonariuszom, że 23-latek od ponad trzech lat znęca się nad nią, a także nad psem.

23-latek już wcześniej popadał w konflikt z prawem. W swojej kartotece ma wykroczenia i przestępstwa związane m.in. z uszkodzeniem mienia oraz dopuszczeniem się rękoczynów. W domu od ponad trzech lat regularnie znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką, a także dusił psa, jak to określił „dla zabawy”. Wszystkie zdarzenia miały miejsce w mieszkaniu rodziny.

Mężczyzna trafił już do aresztu tymczasowo na okres 3 miesięcy. Idąc za kodeksem karnym, mężczyzna już niedługo usłyszy zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się, za co grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat spędzonych w areszcie.

Dodaj komentarz