Pożar w Zabrzu na ulicy Żeromskiego

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w budynku mieszkalnym przy ulicy Żeromskiego w Zabrzu. Podczas piątkowej nocy, dnia 17 grudnia, wybuchł tam pożar. Mniej więcej o godzinie 02:00 doszło do zapalenia się dachu w budynku wielorodzinnym. Na miejsce momentalnie zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej.

Ogień w budynku mieszkalnym

Strażacy, którzy zostali wezwani do pożaru przy ulicy Żeromskiego w Zabrzu musieli poradzić sobie z rozprzestrzeniającym się ogniem. Ogień opanował już dach budynku, a z obiektu od razu ewakuowano 9 osób. Głównym zadaniem strażaków było opanowanie ognia oraz przeciwdziałanie, aby nie przeniósł się on na sąsiadujące budynki.

Akcja strażaków zakończyła się sukcesem. Udało się opanować ogień oraz uchronić sąsiadujące budynki przez pożarem. Strażacy po ugaszeniu dachu budynku mieszkalnego sprawdzili cały teren w poszukiwaniu pogorzelisk, a także od razu przystąpili do rozbiórki dachu.

Pożar dokonał ogromnych zniszczeń budynku

W wyniku pożaru doszło do zniszczenia około 200 m2 dachu. Niestety, ale akcja strażaków spowodowała również zalanie mieszkań na niższych kondygnacjach. Mieszkańcy zostali ewakuowani i wciąż nie mogą dostać się do swoich mieszkań. Początkowo podstawiono dla nich miejskie autobusy, a po ogłoszeniu decyzji przez Inspektora Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Zabrzu okazało się, że nie mogą oni wrócić do swoich mieszkań.

Część z mieszkańców otrzymała pokoje hotelowe, które zapewniło Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Z kolei pozostali lokatorzy udali się do swoich rodzin. Na ten moment oficjalnie nie znamy jeszcze przyczyny pożaru, jednak mówi się, że ogień mógł się zaprószyć z powodu nieszczelnego przewodu kominowego. W akcji gaśniczej wzięło udział kilka zastępów straży pożarnej.