Zatrucie czadem w jednym z budynków wielorodzinnych w Zabrzu

W niedzielę, dnia 23 stycznia, doszło do niebezpiecznego zdarzenia przy ulicy Osiedleńczej w Zabrzu. Mniej więcej o godzinie 12:20 straż pożarna pojawiła się na miejscu zdarzenia. Strażacy musieli od razu interweniować, ponieważ w budynku wielorodzinnym doszło do zadymienia z powodu awarii pieca kaflowego. Na miejscu znajdowało się sporo osób, a aż 9 z nich musiało trafić do szpitala.

Zadysponowano 5 zastępów pożarnej straży

Na miejscu pojawiło się aż 5 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu strażaków na miejsce okazało się, że jedno z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Osiedleńczej jest kompletnie zadymione. Zadymienie powstało z powodu pieca kaflowego. Dokładnym powodem był przewód kominowy, który po prostu był nieszczelny. Mieszkańcy zgromadzeni w zadymionym mieszkaniu od razu zostali ewakuowani, a strażacy wzięli się od razu za oddymianie.

Ratownicy medyczni na miejscu zdarzenia

Strażacy na miejscu zastali łącznie 9 osób. Część z nich przeniosła się od razu do sąsiadów. Wśród nich były 2 osoby dorosłe i 7 dzieci. Wszyscy po pewnym czasie zaczęli odczuwać ból głowy. Z tego powodu po przybyciu na miejsce ratowników medycznych, poszkodowani od razu zostali podłączeni pod tlen. Następnie wszyscy zostali przewiezieni do szpitala, ponieważ ratownicy rozpoznali u nich mocne objawy podtrucia tlenkiem węgla. Na szczęście każdy z poszkodowanych był w pełni przytomny, jednak musieli zostać na obserwacji w szpitalu.

Dodaj komentarz