Mężczyzna w wieku 53 lat groził swojej partnerce z nożem w ręku

Aż na 5 lat do więzienia może trafić mężczyzna w wieku 53 lat, który w ostatnim czasie został zatrzymany z powodu znęcania się nad partnerką, a nawet grożenia jej nożem. Obecnie 53-latek jest objęty dozorem policyjnym, o czym zdecydował prokurator.

Kilka lat psychicznego znęcania się nad partnerką

Jak czytamy w artykule na stronie policyjna.pl, zatrzymany 53-latek od kilku lat miał znęcać się nad swoją partnerką. W największym stopniu głównie w sposób psychiczny. Dodajmy, że przede wszystkim za sprawą poniżania i kierowania wyzwisk w jej stronę. Przemoc w tym przypadku trwała dość długo. W pewnym momencie doszło nawet do momentu, w którym mężczyzna zaczął grozić swojej partnerce z nożem. Na szczęście jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Pomoc dla osób, które cierpią z powodu przemocy w rodzinie

Niestety, ale w Polsce wciąż dochodzi do wielu sytuacji, z powodu których kobiety i dzieci są poszkodowane właśnie za sprawą domowej przemocy. Bez wątpienia najczęściej do takich nieprzyjemnych sytuacji dochodzi za sprawą nadużywania alkoholu, ale nie tylko. Na szczęście istnieje wiele podmiotów, które mogą udzielić pomoc osobom poszkodowanym. W pierwszej kolejności warto zawiadomić o sytuacji policję za pomocą numeru alarmowego 112. Oprócz tego można skorzystać takżę z aplikacji „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda”, platformy „Policja E-usługi”, czy też aplikacji „Twój Parasol”. Po pomoc można zgłosić się również poprzez Telefon Policyjny Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie.