Zabrzańscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która handlowała podrobionymi perfumami

Zabrzańskim policjantom z Komendy Miejskiej Policji z Wydziału do Walki z Gospodarczą Przestępczością skutecznie udało się rozbić grupę osób, która handlowała podrobionymi narkotykami. W wyniku prowadzonego śledztwa zatrzymano łącznie sześć osób. Postawiono im zarzuty obrotu perfumami z podrobionymi towarowymi znakami, a także zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Skuteczne śledztwo zabrzańskich policjantów

Policjantom z Zabrza podczas prowadzonych czynności udało się także przechwycić aż około 2,5 tysiąca sztuk perfum z podrobionymi znakami towarowymi.

Warto dodać, że w ramach postawionych zarzutów wszystkim osobom biorącym udział w tym nielegalnym procederze grozi aż do 5 lat spędzonych w areszcie.

Skoordynowana akcja policjantów

Policjanci w celu zatrzymania przestępców przeprowadzili bardzo dobrze skoordynowaną akcję. Otóż w tym samym momencie funkcjonariusze wtargnęli do 4 mieszkań, a także magazynowych pomieszczeń, w których miały znajdować się podrobione perfumy, a także osoby związane z tym procederem przestępczym. W ramach prowadzonych działań od razu udało się zatrzymać dwóch mężczyzn, a także cztery kobiety. Wszyscy z zatrzymanych mieszkali w Zabrzu i to właśnie w tym mieście już od 2018 roku zajmowali się cały czas tym przestępczym procederem.

Przestępcy podrobione perfumy rozprowadzali głównie przez internetowe portale ogłoszeniowe oraz społecznościowe. To właśnie internet był miejscem, w którym przestępcy głównie zajmowali się handlem podrobionymi perfumami.