Kto obejmie drużynę piłkarską Górnika Zabrze po odejściu Jana Urbana?

W środku poprzedniego tygodnia z drużyny Górnika Zabrze odszedł Jan Urban. Wszystko przez zwolnienie, którego dokonał prezes klubu, a więc Arkadiusz Szymanek. Przypomnijmy, że obaj panowie byli ze sobą skonfliktowani, co na pewno przyczyniło się do takiego a nie innego ruchu prezesa. Kto zostanie nowym trenerem zabrzańskiego zespołu?

Znany trener przymierzany na stanowisko trenera Górnika Zabrze

Ostatnimi czasy w mediach pojawia się sporo spekulacji na temat osoby, która miałaby zostać zatrudniona przez klub z Zabrza. Poważnym kandydatem okazuje się przede wszystkim Bartosch Gaula, który ma niezbyt duże doświadczenie w zawodzie. Mimo to prowadzi on od czterech lat drużynę rezerw 1.FSV Mainz 05 na poziomie rozgrywkowym Regionalliga Sudwest, co jest odpowiednikiem czwartego poziomu rozgrywkowego w Niemczech. O tym trenerze głośno zrobiło się w momencie, gdy miał on objąć wiosną zespół Schalke 04 Gelsenkirchen. Tak się jednak nie stało.

Przypomnijmy, że według branżowego portalu pilka.com.pl poważnymi nazwiskami w kręgu potencjalnych trenerów mogących objąć zabrzański klub wciąż są Adam Nawałka oraz Słowak Michal Gasparik, który obecnie trenuje Spartak Trnava.